Registračné fiskálne pokladne vs. pokladničný systém

Pokladne a pokladničný systém sú často zamieňané pojmy spojené s podnikaním a predovšetkým s povinnosťou elektronickej evidencie tržieb.

Klasická registračná pokladňa

Registračná pokladňa je zariadenie, ktoré má vlastnú fiškálnu pamäť, tlačiareň a displej. Môže to byť klasická pokladňa rovnako ako počítač s rovnakou výbavou. Registračné pokladnice využíva veľa obchodov a reštaurácií. Toto zariadenie obvykle nebýva samo o sebe napojené na internet. To sa týka hlavne lacnejších riešení alebo starších pokladníc. Z tohto dôvodu nie je ani vhodné pre elektronickú evidenciu tržieb, ktorá internetové pripojenie vyžaduje. Ďalšou nevýhodou registračných pokladníc je len veľmi obmedzené množstvo funkcií. 

Pokladničný systém

Pokladničný systém je program, prostredníctvom ktorého účtujete zákazníkovi útratu, vydávate účet, tlačíte objednávky do kuchyne, ale zároveň tiež vediete skladové hospodárstvo a získavate štatistiky o ekonomike podniku. Býva doplnený o tlačiareň, prípadne aj platobný terminál.

Registračná pokladňa Euro-2100TE určená pre kaderníctva, butiky, drogérie, obchody s oblečením.

Pokladničný terminál ELO 15E1 so širokouhlým dotykovým panelom doplnený o pokladničný systém určený pre malé kaviarne a obchodíky s cukrovinkami, fitness centrá, reštaurácie, mäsiarstvá, potraviny.